Relaxační pobyt se Stopou

RELAX VÍKEND SE STOPOU
(ve dnech 2. – 5. 5. 2019)

Rok se sešel s rokem a opět hurá směr CHKO Šumava hotel Elsyn dvůr v Novém Dvoře u obce Zdíkov. Sraz „účastníků zájezdu“ byl před ÚHKT, kde jsme čekali na společný odjezd těch, kteří neměli možnost využít vlastní dopravu. Bylo nás celkem 6 i s panem řidičem, který přijel přesně na čas. Odjezd za relaxací a odpočinkem byl ve 14 hodin. Na to, že byl čtvrtek odpoledne, cesta kupodivu byla bezproblémová a v pohodě jsme přijeli na Elsyn dvůr v plánovaném čase. Ostatní, kteří jeli po vlastní ose, přijížděli postupně. Čekalo nás přivítání, ubytování a seznamování se s novými přáteli. A potom byla dobrá večeře
V pátek se nás ujaly tři dámy, které si nás vzaly do „parády“ a pod jejich rukami nám bylo blaze a masáže byly příjemné. Jako třešnička na dortu byl aquahealing – vodní relaxace s podmanivou hudbou. Bazén s teplotou vody 36 stupňů byl k dispozici pro všechny účastníky po celou dobu pobytu.
Večery byly využity pro vzájemné seznamování, povídání jak se komu daří po překonané nemoci, co je u koho nového a promítání překrásných fotografických záběrů z exotických míst na Zemi, se zajímavým výkladem. Někteří účastníci prožívali radost i vzrušení při společenských hrách.
V sobotu nás budilo sluníčko a v neděli bylo bílé probuzení. Skupinky lidí jeli, buď navštívit ZOO jiní dali přednost vyhlášené cukrárně na Kvildě, nebo procházce po okolí, a nebo využili bazén.
V neděli před odjezdem jsme se společně vyfotili a rozloučili s Elsyným dvorem a jeho okolím. Slíbili jsme si, že se opět uvidíme na podzim. Zase na místě kde je dobře, kde se rychle získává pozitivní energie. Loučíme se s Tebou Šumavo s nadějí, že se naše přání vyplní!
Na závěr chceme všichni poděkovat nadačnímu fondu UMBILICUS za poskytnutý finanční dar, bez kterého bychom toto setkání nemohli uskutečnit. Jsme velmi vděčni.

František Michalec