Relaxační víkend se Stopou

RELAX VÍKEND SE STOPOU
(12. – 14. 10. 2018)

Relax víkend začíná v pátek 12. 10. v 13:45 srazem účastníků a zájemců o společnou autokarovou dopravu směr CHKO Šumava. Autokar ještě před 14:00 vyráží a hned v Praze se setkává s dopravními komplikacemi. Po „trochu delší cestě“ účastníci úspěšně přijíždí do hotelu Elsyn dvůr v Novém Dvoře u obce Zdíkov, kde společně s ostatními účastníky, kteří dorazili dříve po své automobilové ose, zasedají ke stolu s večeří.
Po cestě, přivítání, ubytování a večeři, startují první relaxační procedury. Odbornou péči zajišťují 3 dámy, profesionální terapeutky, věnující se rehabilitacím, cvičení a aquahealingu (http://www.aquahealing.cz). K dispozici mají účastníci vyhřívaný bazén, ve kterém hned v podvečer začíná vodní relaxace. Zájemci o večerní program se po relaxaci společně schází u dobrého pití a stolních her. Program vybírá každý dle libosti, někdo hraje karty, jiný Scrable, někdo se věnuje rozhovoru s ostatními. V pozdní večer přijíždí poslední účastnici Relax víkendu a připojují se k ostatním.
V sobotu se všichni probouzí do krásného počasí a schází se u snídaně, kde plánují rozvrh procedur a individuální program. Ten, kdo si zrovna neužívá masáže nebo relaxu v bazénu, většinou volí procházku po okolí na rozhlednu v Lyžařském areálu Zadov, do nedalekého Vimperka nebo do místních lesů. U oběda se všichni schází, někdo příjemně relaxovaný, jiný s košíkem hub. Po obědě následuje krátký odpočinek a postupně pokračuje relaxační program. Po večeři je účastníkům nabídnuta aktivita v podobě společenské psychologické hry, o kterou má většina zájem. Etické dilema víří debatu a herní duch dále pokračuje v individuálních aktivitách. Karbaníci se dnes vrhají na Žolíka, ostatní se hlasitě baví u městečka Palerma. Zábava končí po půlnoci, kdy se všichni ubírají do svých lůžek.
V neděli v 7:30 se aktivnější jedinci schází na ranním cvičení před budovou. Cvičení vede jedna z rehabilitačních pracovnic a za příjemného slunečního tepla a pohledů zvědavých koní rozcvičuje těla cvičenců. Na snídani účastníci plánují poslední procedury, balení a odjezd. Po obědě probíhá společné foto, loučení s Elsyným dvorem a vedle doznívání diskuse nad včerejší psychologickou hrou padají návrhy na další setkání, které si všichni účastníci pochvalovali a dle jejich reakcí bylo zřejmé, že je tento pobyt velice povzbudil a to nejen zdravotně ale i psychicky v jejich dalším boji s následky prodělaného onemocnění. Krásné prostředí Šumavy, příjemná relaxace v bazénu i na masážním lůžku, výborné jídlo, nádherné počasí a skvělá parta, účastníky láká zpět do Elsyna dvora. Loučíme se se Šumavou a těšíme se na příště!

Na závěr si dovolíme za naši společnost STOPA, velmi vřele poděkovat nadačnímu fondu Umbilicus, který nám finančním darem umožnil tento pobyt realizovat.