Využití příspěvků NF Umbilicus v roce 2015

V roce 2015 NF Umbilicus podpořil a finančně přispěl na několik významným aktivit konaných v ÚHKT.

Začátkem ledna 2015 přijely na tříměsíční stáž do ÚHKT tři arménské VŠ pracovnice z hematologické kliniky Center of Haematology after Prof. Yeolyan v Jerevanu, v září 2015 přijeli jejich další čtyři kolegové. Cílem stáže v ÚHKT bylo seznámit je s problematickou transplantace kostní dřeně, od přípravy dárce, odběru kmenových buněk a jejich zpracování, předtransplantační přípravy pacienta, vlastní průběh transplantace kostní dřeně, její komplikace, ambulantní péče o pacienta po transplantaci kostní dřeně. Stáž byla úspěšná, arménští lékaři by rádi v ÚHKT spolupracovat.

Další finančně náročný příspěvek NF Umbilicus se týkal vybavení rekonstruovaných pánských i dámských toalet v budově B určených pro personál a  návštěvy ÚHKT. Rekonstrukce proběhla v letních měsících.

V září NF Umbilicus přispěl na výrobu velkoformátových fotografií z cest pacienta a fotografa Jaroslava Hory. V ambulantních prostorách proběhla výstava nazvaná Životu na stopě. Jaroslav Hora daroval fotografie ÚHKT, ty nyní zdobí chodbu a pokoje lůžkového oddělení, JIP, separátoru a prostory pro dárce v budově A.

Na podzim NF Umbilicus finančně podpořil víkendový rekondiční pobyt o.s. STOPA – sdružení pacientů po transplantaci kostní dřeně, který se konal v kamenickém hotelu Valnovka nedaleko Prahy . Nordic walking, bodové relaxační masáže, aquahaeling a další společné aktivity si pacienti spolu se svými blízkými užili již potřetí. Víkendového pobytu se zúčastnilo čtrnáct pacientů po transplantaci kostní dřeně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..