UHKT pořádá zajímavé přednášky o medicíně a souvisejících oborech

 • Přední čeští vědci hosty kolegů z ÚHKT

  Od poloviny března letošního roku začíná na půdě ÚHKT série tzv. nehematologických seminářů, při kterých se budou moci zájemci potkat s předními českými vědci z různých oborů.

  Témata seminářů budou různorodá. Jak prozradil profesor Vladimír Vonka z oddělení imunologie ÚHKT, který se o realizaci těchto seminářů zasloužil, měla by pokrýt oblasti, které bezprostředně nesouvisí s činnosti předního hematologického ústavu. Jejich cílem je podat informace o vzrušujících biologických jevech, vztahu vědy a umění, dopadu genetiky na politické myšlení, vztahu vědy a náboženství, o principech vědecké práce a pod.

  „Přednášky by se měly stát zdrojem poučení o problémech, na které vzhledem k ponoření do vlastní výzkumné práce někdy nezbývá čas. Nově získané poznatky by nás měly stimulovat k přemýšlení o věcech, které se zdají být vně našeho zájmu, ale které mohou být zdrojem nápadů uplatnitelných ve vlastní práci,“ říká prof. MUDr. Vladimír Vonka, DrSc.

  Program seminářů:

  25. 3. 2015 Medicína, umění a já
  prof. MUDr. Josef Koutecký – zakladatel dětské onkologie v Československu
  29. 4. 2015 Čas v živých organismech
  prof. RNDr. Helena Illnerová – fyzioložka a biochemička
  20. 5. 2015 Historie české populace z hlediska genetiky
  prof. MUDr. Milan Macek jr., DrSc. – přednosta Ústavu biologie a lékařské genetiky 2. LF UK
  17. 6. 2015 Patofysiologie bolesti
  prof. MUDr. Richard Rokyta DrSc. – český fyziolog specializující se na neurofyziologii, Ústav normální, patologické a klinické fyziologie 3. LF UK

  Semináře budou také příležitostí seznámit se a navázat kontakt s vedoucími postavami české vědy. Kromě letních měsíců (červenec, srpen) se budou konat každý měsíc ve velké zasedačce budovy C, ÚHKT vždy od 15:00 hodin.

  (zveřejněno: 13.03.2015)

 • Převzato z webu UHKT

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..